رویکرد اتاق بازرگانی تهران حمایت از استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌هاست

غلامرضا ملکی، مدیر امور تشکل‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی اتاق تهران، شرایط عضویت استارت‌آپ‌ها در انجمن جوانان استان تهران را که مورد ابهام قرار گرفته بود، تشریح کرد. به گفته او، براساس اساسنامه مصوب، تنها استارت‌‏آپ‌‏هایی که به صورت حقوقی به ثبت رسیده‌‏اند، می‌توانند به عضویت انجمن جوانان استان تهران درآیند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، ملکی در این باره توضیح داد: به موجب تبصره 2 ماده 9 اساسنامه مصوب انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، شرکت‌‏های استارت‏آپ با رعایت بندهای الف، ج و د این ماده، می‌‏توانند با اخذ تاییدیه از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به عضویت این انجمن درآیند. براین اساس، تنها استارت‌‏آپ‌‏هایی که به صورت حقوقی به ثبت رسیده‏‌اند می‌توانند به عضویت انجمن جوانان استان تهران درآیند.

او با اشاره به اینکه انجمن جوانان استان تهران در شرف برگزاری انتخابات بوده و این انتخابات فعلا به دلیل شیوع گسترده کرونا به تعویق افتاده است، اضافه کرد: در روزهای گذشته، تعدادی از اشخاص بدون رعایت تبصره 2 ماده 9 اساسنامه انجمن جوانان و جهت عضویت در انجمن جوانان نسبت به ارسال مستندات جهت دریافت تاییدیه استارت‏‌آپ از اتاق بازرگانی تهران اقدام کرده بودند که برای جلوگیری از اختلال در عملکرد انجمن، اعلام شد مستندات نیازمند بررسی بیشتر است. در عین حال، عضویت شرکت‌‏های استارت‏‌آپی در انجمن جوانان تنها بر اساس بررسی مستندات واصله جهت تایید استارت‏‌آپ‏‌ها صورت می‌گیرد و اتاق تهران از ارائه تاییدیه به استارت‏‌آپ‏‌هایی که مستندات شرکتی نداشتند یا مستندات ناقص ارائه کرده بودند، خودداری کرده است که این اقدام کاملا منطبق بر اساسنامه انجمن و ضوابط صدور تاییدیه در اتاق بازرگانی تهران است.

ملکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رویکرد اتاق بازرگانی تهران در دوره پیشین و فعلی هیات نمایندگان، حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است، ادامه داد: یکی از مصادیق توجه اتاق به فعالان این حوزه، تجلیل از صاحبان استارت‌آپ‌های مطرح درکنار کارآفرینان پیشکسوت در سه دوره مراسم سالانه امین‌الضرب است. در عین حال، اتاق بازرگانی تهران در دو دوره نمایشگاه جیتکس که در دوبی برگزار شد، با اعزام تعدادی از گروه‌های استارت‌آپی و تامین غرفه رایگان برای آنها در این رویداد بین‌المللی، تلاش کرد تا ضمن معرفی توانمندی‌های ایران در این عرصه، از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز پشتیبانی کند..

 ملکی همچنین «کمک به شکل‌گیری و ثبت انجمن دانش‌بنیان سلامت با بیش از 300 عضو و ثبت انجمن کسب و کارهای اینترنتی» را نیز از دیگر اقدامات اتاق تهران در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها برشمرد و ادامه داد: اتاق تهران در خانه تشکل‌ها نیز امکاناتی را برای این گروه از کسب و کارها قائل شده است. افزون بر این، در دوره جدید هیات نمایندگان، افرادی صاحب‌نام در حوزه استارت‌آپی به عضویت کمیسیون‌های مشورتی اتاق تهران درآمده‌اند.

ملکی افزود: در راستای تسهیل حضور استارت‌‏آپ‌‏های واقعی در انجمن جوانان کارآفرین استان تهران نیز اتاق تهران در حال آماده‌‏سازی بستر آنلاین ثبت‏‌نام استارت‏‌آپ‌‏ها و بارگذاری مستندات است تا ضمن تسریع در دریافت اطلاعات، مراحل اقدام نیز برای متقاضیان شفاف باشد. شایان ذکر است در طراحی سامانه مذکور و تعیین مستندات موردنیاز جهت تایید استارت‏‌آپ‏‌ها از نظرات کارشناسان خبره این حوزه بهره‏‌برداری شده است.

او گفت: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و به استناد دستور اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، برگزاری کلیه مجامع تشکل‌‏های زیرمجموعه اتاق تا زمان کاهش همه‏‌گیری کرونا، به تعویق افتاده‌‏است. تا زمان فراهم شدن امکان برگزاری مجامع تشکل‌‏ها مراحل بارگذاری سامانه تایید شرکت‏‌های استارت‏‌آپ به اتمام خواهد رسید و از طریق سایت و کانال‌‏های ارتباطی اتاق تهران به نحو مقتضی اطلاع‏‌رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شركت بازرگاني تحفه (T.T.C) با بيش  از ٣٦ سال قدمت، با هدف برند سازي و ارائه محصولات با كيفيت ايراني، به عنوان بازوی بازرگانی سازمان اقتصادی کوثر با همكاري شرکت های توليدكننده پروتئین معتبر داخلي همگروه، اقدام به تامین، قطعه بندی و فروش در رده محصول مرغ، ماهی و دام سبک و سنگین با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز نموده است.  هدف ما، خلق ارزش پايدار  براي كشور عزيزمان ايران، حمايت از كشاورز و كارگر ايراني، كمك به ارتقا جايگاه كالاي ايراني در بازارهاي داخلی و عرضه محصولات سالم و با كيفيت به مصرف كنندگان عزيز است.

تماس با ما

طراحی و پشتیبانی توسط واحد دیجیتال مارکتینگ شرکت خدمات بازرگانی تحفه 2020@