بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات

به گزارش شاتا، این بسته سیاستی 8 بندی، نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹ و رفع تعهدات ایفا نشده سالهای ۹۷ و ۹۸ را مشخص و وزارتخانه‌های مرتبط را مسئول پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی کرده است.

از جمله اینکه صادرکنندگان باید ۸۰ درصد ارز حاصل از صادرات را به صورت حواله ارزی برگردانند و ۲۰ درصد بقیه را می‌توانند به صورت اسکناس به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بفروشند.

صادر کننده ها همچنین می توانند ۳۰ درصد ارز صادراتی را برای تامین نیازهای وارداتی خود استفاده کنند.

در این مصوبه هشدار داده شده اگر صادر‌کننده ارز حاصل از صادرات خود را باز نگردانند، امکاناتی را که در اختیار آنها قرار می‌گرفت، محدود و یا لغو می‌شود.

صادر و تمدید نشدن کارت بازرگانی، ثبت سفارش و مجوز واردات و صادرات، ممکن نبودن استفاده از تسهیلات، مستند نشدن حقوق و عوارض گمرکی، لغو معافیت ها و مشوق‌های مالیاتی، اعتبارسنجی نشدن، معرفی صرافی های متخلف، اعمال محدودیت در صدور بارنامه و خدمات بندری از جمله محدودیت های پیش بینی شده برای بدعهدان ارز صادراتی است.

همچنین حساب صادرکنندگان بدعهد هم به عنوان حساب مشکوک به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شركت بازرگاني تحفه (T.T.C) با بيش  از ٣٦ سال قدمت، با هدف برند سازي و ارائه محصولات با كيفيت ايراني، به عنوان بازوی بازرگانی سازمان اقتصادی کوثر با همكاري شرکت های توليدكننده پروتئین معتبر داخلي همگروه، اقدام به تامین، قطعه بندی و فروش در رده محصول مرغ، ماهی و دام سبک و سنگین با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز نموده است.  هدف ما، خلق ارزش پايدار  براي كشور عزيزمان ايران، حمايت از كشاورز و كارگر ايراني، كمك به ارتقا جايگاه كالاي ايراني در بازارهاي داخلی و عرضه محصولات سالم و با كيفيت به مصرف كنندگان عزيز است.

تماس با ما

طراحی و پشتیبانی توسط واحد دیجیتال مارکتینگ شرکت خدمات بازرگانی تحفه 2020@